Logan
 

Czy lady recepcyjne stanowią ważny element aranżacji recepcji?

Lady recepcyjne – najważniejszy element recepcji

Recepcja stanowi wizytówkę każdego biura, hotelu, a także innych budynków użyteczności publicznej. To w niej Klient spędza pierwsze chwile w firmie i często od aranżacji recepcji zależy jego opinia na temat przedsiębiorstwa czy danej placówki. Na walory estetyczne wpływają wszystkie elementy wnętrza, także lady recepcyjne. Są one najważniejszym i najbardziej rzucającym się w oczy fragmentem aranżacji recepcji. Z tego powodu muszą być dopasowane do reszty firmy. Jasno wskazywać, że jest to miejsce, w którym można rozwiązać wszelkie problemy i wątpliwości.

Dlaczego wybór lady recepcyjnej jest tak ważny?

Meble biurowe wykorzystywane w recepcji muszą być zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Wiele osób projektujących recepcję, kieruje się zasadą “im większe, tym lepsze”. Nie zwraca uwagi na wielkość przestrzeni zdatnej do zagospodarowania. Lady recepcyjne powinny zostać dopasowane do firmy na wielu płaszczyznach. Zarówno pod względem kolorystyki, stylu (tradycyjny szyk lub nowoczesny design), jak i wielkości. Warto znaleźć złoty środek. Lady recepcyjne nie mogą stanowić “fortecy”, która utrudnia komunikację pomiędzy recepcjonistami, a klientem, ale również nie mogą wyglądać jak niewyróżniające się blaty.

Mnogość wyboru

Lady recepcyjne występują na rynku w wielu modelach, zróżnicowanych zarówno pod względem gamy kolorystycznej, użytych materiałów, jakości wykonania oraz formy. Mogą zaskakiwać kształtem (np. jako designerskie i minimalistyczne połączenie kilku prostych brył lub w formie fal i elips), dodatkowymi elementami wpływającymi na odbiór wizualny (wrażenie połamanego szkła lub rozlanej wody) oraz wykorzystanymi materiałami (kamień, szkło, naturalne drewno). Podczas aranżacji recepcji warto zastanowić się nad tym, jaki efekt chcemy osiągnąć poprzez projektowane wnętrze i jego wystrój. Wrażenie futuryzmu czy może naturalność i poszanowanie tradycji?

Lady recepcyjne – jak wybrać najlepszą?

Wybór lady recepcyjnej to jedna z najbardziej indywidualnych decyzji, które należy podjąć podczas projektowania swojego biura. Wystrój recepcji musi być dopasowany nie tylko do reszty firmy, ale także do celów marketingowych i wyznawanych przez przedsiębiorstwo wartości.

Dodatkowo, na rynku znajdują się także modele z wbudowanymi światłami i diodami, które dodatkowo zwracają uwagę na położenie recepcji – czyli pierwszego miejsca, do którego trafia klient po przekroczeniu progu firmy. Lady recepcyjne muszą współgrać z oświetleniem, dekoracjami, logo firmy oraz ubiorem pracowników.

Lady recepcyjne – Warszawa i nie tylko

Firma Logan od prawie 30 lat działa na rynku w branży projektowania mebli biurowych. Doświadczenie i intuicja specjalistów firmy Logan sprawia, że zdobywa ona zaufanie coraz większej rzeszy klientów. Tworzy meble odpowiadające indywidualnym potrzebom konkretnych klientów, a także dba o najwyższą jakość oferowanych produktów, w tym lad recepcyjnych. Logan działa zarówno na terenie Warszawy, Krakowa, Lublina i Katowic.