Logan
 

Eko – Ewolucja boksów akustycznych

We współczesnych czasach, praca w przestrzeniach open space nie należy do najłatwiejszych. Stukanie, pukanie, rozmowy i wszechobecny hałas potrafią skutecznie wybić z rytmu pracy. Dlatego tak istotne jest stosowanie mikroarchitektury akustycznej

Wellbeing dla pracowników

Boksy to idealna forma dająca możliwość zachowania balansu między pracą w grupie, a potrzebą prywatności.

Dzięki tego typu rozwiązaniom źródła hałasu są skutecznie izolowane, a ich użytkownicy mogą zaznać nowego komfortu pracy.
Absorpcja dźwięków poprawia zdolność koncentracji, może łagodzić rozdrażnienie, zmniejszać poziom stresu, którego źródłem jest hałas oraz objawy przebodźcowania. 

Część pomieszczeń akustycznych wyposażona jest w komplet niezbędnych do pracy elementów, takich jak siedziska, bądź stoliki. Już podstawowe wersje boksów posiadają technologię komfortowego użytkowania, w którego skład wchodzi oświetlenie LED, cicha wentylacja, mediaporty czy panele sterujące. Bardziej zaawansowanymi narzędziami są niezbędne do wideokonferencji uchwyty monitorów i ekranów, czujniki poziomu hałasu, oświetlenia i jakości powietrza, a nawet połączenie z systemem rezerwacji pokoi.

Nowość  – boksy tworzone są w duchu zrównoważonego rozwoju 

Mamy przyjemność poinformować, że od teraz architekci wnętrz i dystrybutorzy wyposażenia biurowego mogą korzystać z boksów wykonanych z paneli produkowanych z odpadów – zużytych plastikowych butelek PET.  

VANK jako lider kompetencji akustycznych w Polsce wprowadził technologiczną modyfikację boksów akustycznych WALL_1 i WALL_2. 

Wykorzystana włóknina poliestrowa jest równie skutecznym materiałem pochłaniającym dźwięki zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz boksu, w przestrzeni open-space. Odpady wytwarzane przez użytkowników końcowych, głównie butelki PET, są przetwarzane w procesie recyklingu i wykorzystane ponownie.
Dodatkowo wykorzystanie przetworzonych odpadów zamiast tworzyw pierwotnych generuje ok. 50% mniej emisji szkodliwych dla klimatu. Konstrukcja paneli diamentowych WALL_1 i falowanych WALL_2 pozwala na zredukowanie kilku etapów produkcji do jednej inteligentnej techniki prasowania 3D. Ponieważ pominięto cały etap procesu, czyli granulację, innowacja ta znacząco podnosi efektywność kosztową recyklingu tworzyw sztucznych. Materiał PET powstaje w procesie recyklingu, a także nadaje się do recyklingu. 

Design zrównoważony 

VANK_WALL jest projektem stworzonym według zasad zrównoważonego rozwoju i ekonomii cyrkularnej. Boksy, zgodnie z ideą less waste, zmniejszają ilość odpadów budowlanych przy modernizacjach budynków biurowych wynikających ze zmiany lokalizacji.                                                                        

Boksy produkowane są tylko na zamówienie klienta, dzięki czemu nie generują nadmiaru produkcji i powierzchni magazynowych. Projekty są personalizowane w programach 3d na potrzeby planowania aranżacji budynku.            

Wsparcie zwinnych biznesów

Przestawne, łatwe do montażu i demontażu obiekty zwiększają możliwości użytkowania przestrzeni do pracy po zmianie lokalizacji firmy. Tym samym minimalizują inwestycje w fit-out nowych pomieszczeń biurowych. Dowolność wyposażenia mobilnego pokoju sprzyja dostosowaniu go do aktualnych potrzeb organizacji. We wnętrzu boksu można aranżować bezpieczne – w czasach pandemii – miejsce do pracy indywidualnej i wideokonferencji lub miejsce do spotkań i burzy mózgów. Istnieje możliwość zamówienia wersji mobilnej boksu  – na kółkach.         

Akustyczne, lekkie panele o miłym w dotyku wykończeniu filcowym wytwarzane w dwóch uniwersalnych kolorach: jasno- i ciemnoszarym spełnią wszystkie oczekiwania projektantów zielonych biur.