We współczesnych czasach, praca w przestrzeniach open space nie należy do najłatwiejszych. Stukanie, pukanie, rozmowy i wszechobecny hałas potrafią skutecznie wybić z rytmu pracy. Dlatego tak istotne jest stosowanie mikroarchitektury akustycznej takiej jak boksy akustyczne.
Boksy akustyczne stanowią idealną formę, która umożliwia zachowanie równowagi między pracą w grupie a potrzebą prywatności.
Dzięki tego typu rozwiązaniom źródła hałasu efektywnie izolują się, a użytkownicy mogą doświadczyć nowego komfortu pracy. Absorpcja dźwięków poprawia zdolność do koncentracji, może łagodzić rozdrażnienie, zmniejszać poziom stresu wywołany hałasem i objawy przepracowania.
W niektórych akustycznych pomieszczeniach znajdują się niezbędne elementy do pracy, takie jak siedziska i stoliki. Już podstawowe wersje boksów wyposażone są w technologię zapewniającą wygodę użytkowania, obejmującą oświetlenie LED, cichą wentylację, media porty i panele sterujące. Zaawansowane narzędzia obejmują uchwyty monitorów i ekranów niezbędne do wideokonferencji, czujniki poziomu hałasu, oświetlenia i jakości powietrza, a także połączenie z systemem rezerwacji pokoi.
Mamy przyjemność poinformować, że od teraz architekci wnętrz i dystrybutorzy wyposażenia biurowego mogą korzystać z boksów wykonanych z paneli produkowanych z odpadów – zużytych plastikowych butelek PET.
VANK jako lider kompetencji akustycznych w Polsce wprowadził technologiczną modyfikację boksów akustycznych WALL_1 i WALL_2.
Wykorzystana włóknina poliestrowa jest równie skutecznym materiałem pochłaniającym dźwięki zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz boksu akustycznego, w przestrzeni open-space. Odpady wytwarzane przez użytkowników końcowych, głównie butelki PET, są przetwarzane w procesie recyklingu i wykorzystane ponownie.
Dodatkowo wykorzystanie przetworzonych odpadów zamiast tworzyw pierwotnych generuje ok. 50% mniej emisji szkodliwych dla klimatu. Konstrukcja paneli diamentowych WALL_1 i falowanych WALL_2 pozwala na zredukowanie kilku etapów produkcji do jednej inteligentnej techniki prasowania 3D. Ponieważ pominięto cały etap procesu, czyli granulację, innowacja ta znacząco podnosi efektywność kosztową recyklingu tworzyw sztucznych. Materiał PET powstaje w procesie recyklingu, a także nadaje się do recyklingu.
VANK_WALL jest projektem stworzonym według zasad zrównoważonego rozwoju i ekonomii cyrkularnej. Boksy akustyczne, zgodnie z ideą less waste, zmniejszają ilość odpadów budowlanych przy modernizacjach budynków biurowych wynikających ze zmiany lokalizacji.
Boksy akustyczne produkowane są tylko na zamówienie klienta, dzięki czemu nie generują nadmiaru produkcji i powierzchni magazynowych. Projekty są personalizowane w programach 3d na potrzeby planowania aranżacji budynku.
Przestawne, łatwe do montażu i demontażu obiekty zwiększają możliwości użytkowania przestrzeni do pracy po zmianie lokalizacji firmy. Tym samym minimalizują inwestycje w fit-out nowych pomieszczeń biurowych. Dowolność wyposażenia mobilnego pokoju sprzyja dostosowaniu go do aktualnych potrzeb organizacji. We wnętrzu boksu można aranżować bezpieczne miejsce do pracy indywidualnej i wideokonferencji lub miejsce do spotkań i burzy mózgów. Istnieje możliwość zamówienia wersji mobilnej boksu – na kółkach.
Akustyczne, lekkie panele o miłym w dotyku wykończeniu filcowym wytwarzane w dwóch uniwersalnych kolorach: jasno- i ciemnoszarym spełnią wszystkie oczekiwania projektantów zielonych biur.