Logan
 

Prywatność wśród boxów – co dają ścianki działowe?

Ścianki biurowe wyłamane ze schematu

Korporacje kojarzą nam się z typowo amerykańskimi “boxami”. Czyli oddzielonymi miejscami pracy, w której podwładni być może czują się komfortowo, jednak nie mają kontaktu z współpracownikami i są niejako odgrodzeni od świata zewnętrznego. Choć takie rozwiązanie również ma swoje zalety, w coraz większej ilości biur zaczynają pojawiać się ścianki działowe. Mniej inwazyjne rozwiązanie, mające na celu oddzielenie kilku przestrzeni i zapewnienie odpowiedniego poczucia intymności i indywidualności. I nie muszą być one nudne! Mnogość ich kolorów, kształtów i wielkości ścianek działowych dostępna na rynku sprawia, że możliwości aranżacyjne w biurach są naprawdę ogromne.

Ścianki działowe – zalety

Wiele osób ma problemy ze skupieniem się, jeśli nie może znaleźć sobie przestrzeni zacisznej, prywatnej. Poczucie intymności i fakt posiadania “własnego kąta” może pozytywnie wpłynąć na samopoczucie i umiejętności skupienia się pracownika. Co za tym idzie, na zwiększenie jego wydajności i realnie większe korzyści firmy z jego zatrudnienia. 

Ścianki działowe są także bezinwazyjną opcją zmodernizowania wnętrza biura, jeśli pojawia się w nim coraz więcej pracowników i konieczne jest wydzielenie dodatkowej przestrzeni do pracy. Montaż nie wymaga przeprowadzenia ogólnego, czasochłonnego remontu związanego z kurzem, brudem i hałasem.

Ścianka biurowa może być również elementem odpowiedniej akustyki biurowej. Zatrzymuje rozmowy pomiędzy pracownikami i klientami, redukuje pogłos i echo, a także wpływa na wyciszenie wnętrza biura i wyeliminowanie hałasu.

Szklane ścianki działowe – najnowszy trend w aranżacji biur

Ścianki działowe biurowe są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, w różnych formach i wyprodukowane z różnorakich surowców. Sprawia to, że mogą stanowić element wystroju wnętrza biurowego. Odpowiednio zaprojektowany podział przestrzeni biurowej – oprócz swoich funkcjonalnych rozwiązań – może mieć wartość estetyczną.

W dziedzinie aranżacji biur także pojawiają się coraz nowsze trendy wnętrzarskie – ostatnio biura i korporacje podbijają szklane ścianki działowe. Zapewniają one poczucie otwartej przestrzeni i optycznie powiększają wnętrza, a także wpływają na odpowiednie oświetlenie całego biura – w końcu szkło przepuszcza promienie słoneczne. Większość firm oferuje także dostosowanie szklanych ścianek biurowych w zależności od indywidualnych preferencji klienta. Szkło może występować w mlecznym wariancie, zapewniającym większą prywatność, przy zachowaniu równoczesnej lekkości tego materiału albo zostać pokryte ozdobną folią.

Ścianki działowe wysokie i niskie

Nasz sklep Logan oferuje ścianki biurowe wysokie. Wolnostojące struktury oddzielające miejsca pracy na zasadzie parawanu albo ścianki działowe biurowe niskie. Służące do postawienia na stole lub biurku, by oddzielić przestrzenie zawodowe znajdujące się naprzeciwko siebie.