Logan
 

Prywatność wśród boxów – co dają ścianki działowe?

Ścianki biurowe wyłamane ze schematu

Korporacje kojarzą nam się z typowo amerykańskimi “boxami”, czyli oddzielonymi miejscami pracy, w której podwładni być może czują się komfortowo, jednak nie mają kontaktu z współpracownikami i są niejako odgrodzeni od świata zewnętrznego. Choć takie rozwiązanie również ma swoje zalety, w coraz większej ilości biur zaczynają pojawiać się ścianki działowe – mniej inwazyjne rozwiązanie, mające na celu oddzielenie kilku przestrzeni i zapewnienie odpowiedniego poczucia intymności i indywidualności. I nie muszą być one nudne! Mnogość ich kolorów, kształtów i wielkości ścianek działowych biurowych dostępna na rynku sprawia, że możliwości aranżacyjne w biurach są naprawdę ogromne.

Ścianki działowe – zalety

Wiele osób ma problemy ze skupieniem się, jeśli nie może znaleźć sobie przestrzeni zacisznej, prywatnej, choć częściowo odgrodzonej od reszty biura i pracowników. Poczucie intymności i fakt posiadania “własnego kąta” może pozytywnie wpłynąć na samopoczucie i umiejętności skupienia się pracownika na wykonywanych zadaniach – a co za tym idzie, na zwiększenie jego wydajności i realnie większe korzyści firmy z jego zatrudnienia. 

Ścianki działowe są także bezinwazyjną opcją zmodernizowania wnętrza biura, jeśli pojawia się w nim coraz więcej pracowników i konieczne jest wydzielenie dodatkowej przestrzeni do pracy. Do ich montażu nie jest potrzebny generalny, czasochłonny remont związany z kurzem, brudem i hałasem.

Ścianka biurowa może być również elementem odpowiedniej akustyki biurowej – zatrzymuje rozmowy pomiędzy pracownikami i klientami, redukuje pogłos i echo, a także wpływa na wyciszenie wnętrza biura i wyeliminowanie hałasu.

Szklane ścianki działowe – najnowszy trend w aranżacji biur

Ścianki działowe biurowe są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, w różnych formach i wyprodukowane z różnorakich surowców, co sprawia, że mogą stanowić element wystroju wnętrza biurowego. Odpowiednio zaprojektowany podział przestrzeni biurowej – oprócz swoich funkcjonalnych rozwiązań – może mieć wartość estetyczną.

W dziedzinie aranżacji biur także pojawiają się coraz nowsze trendy wnętrzarskie – ostatnio biura i korporacje podbijają szklane ścianki działowe. Zapewniają one poczucie otwartej przestrzeni i optycznie powiększają wnętrza, a także wpływają na odpowiednie oświetlenie całego biura – w końcu szkło przepuszcza promienie słoneczne. Większość firm oferuje także dostosowanie szklanych ścianek biurowych w zależności od indywidualnych preferencji klienta – szkło może występować w mlecznym wariancie, zapewniającym większą prywatność, przy zachowaniu równoczesnej lekkości tego materiału albo zostać pokryte ozdobną folią.

Ścianki działowe wysokie i niskie

Nasz sklep Logan oferuje ścianki biurowe wysokie – wolnostojące struktury oddzielające miejsca pracy na zasadzie parawanu albo ścianki działowe biurowe niskie – służące do postawienia na stole lub biurku, by oddzielić przestrzenie zawodowe znajdujące się naprzeciwko siebie.