Logan
 

Biuro od podłogi do sufitu

Na rynku pojawia się coraz więcej małych firm, które budują od podstaw swoje marketingowe strategie i cele.

Niewielkie firmy próbują konkurować z rynkowymi gigantami z coraz większym powodzeniem.  Różnice jakie występują pomiędzy wielkimi korporacjami a małymi przedsiębiorstwami są zauważalne gołym okiem, również w kwestii aranżacji powierzchni biurowych. Wszystkie wnętrza biurowe muszę spełniać określone wymogi ale wielkość powierzchni do zagospodarowania znacznie wpływa na projektowanie biura. Na jakie detale należy zwrócić uwagę, by optycznie powiększyć małe biuro oraz w jaki sposób zaprojektować open space, by zapewnić prywatność pracownikom?

Kolorystyka biura

Ogólna zasada dotycząca aranżacji biur mówi, że wnętrza biurowe powinny być uniwersalne oraz utrzymywane w stonowanej kolorystyce. Coraz częściej jednak spotyka się biura, które zachwycają odwagą i ekstrawagancją swojego wystroju.  Zasady uniwersalności biur są tym mniej zachowywane, im bardziej dana firma utożsamiana jest z daną kolorystykę. Przykładem może być firma Google. Wystarczy spojrzeć na aranżacje biura, siedziba tej firmy przepełniona jest jaskrawymi dodatkami. Taka ekstrawagancja w aranżacji biura nie razi jednak, ponieważ pasuje do strategii marketingowej przedsiębiorstwa.

Na mniejszych powierzchniach wykorzystanie mocnych, jaskrawych barw jako bazę pod projektowanie biura, byłoby nieodpowiednie. Jasne oraz stonowane odcienie (np. biel i szarość) w połączeniu ze szkłem oraz jasnymi dodatkami mogą optycznie powiększyć przestrzeń i sprawić, by klient czuł się swobodnie a nie klaustrofobiczne.

Izolacja akustyczna

W mniejszych biurach aranżacja wnętrza pod kątem izolacji akustycznej jest prostsza z uwagi na małą przestrzeń. Projektowanie powierzchni biurowych typu open space jest już większym wyzwaniem. By uniknąć echa oraz hałasu przeszkadzającego w pracy oraz negatywnie wpływającego na wydajność pracownika, trzeba zastosować akcesoria akustyczne, które są wytwarzane z materiałów wyłapujących i pochłaniających dźwięki.

Idealnym rozwiązaniem w przypadku aranżacji biura typu open space, będzie zastosowanie akustycznych ścianek działowych, które dodatkowo zwiększą poczucie prywatności w biurze oraz budek akustycznych, które zapewniają całkowite wygłuszenie z zewnątrz, do prowadzenia rozmów oraz wideokonferencji.

Meble biurowe

W małych jak i w dużych siedzibach, bardzo ważną rolę w aranżacji przestrzeni biurowych odgrywają meble. Muszą być one funkcjonalne oraz ergonomiczne. Jest to ważne przy zapewnieniu komfortowych warunków pracy dla wszystkich pracowników. Fotele biurowe musza być wygodne oraz wytworzone z wysokiej jakości materiałów.

Małe i duże wnętrza biurowe – Katowice

Nasza firma działa na terenie Katowic, Krakowa, Lublina, Warszawy a także całej Polski. Oferujemy innowacyjne rozwiązania w zakresie wyposażęnia wnętrz. Nasze meble dostosowują się do każdego biura. W naszym asortymencie znajdują się meble najwyższej jakości, o światowym designie z zachowaniem najlepszych norm ergonomicznych. Wspieramy zarówno Polskie, rodzime marki jak i naszych zagranicznych partnerów. Jesteśmy jedynym w Polsce dystrybutorem włoskiej marki MIG. Dla Logana niemożliwe nie istnieje, przekonaj się sam!