Logan
 

Aranżacja powierzchni biurowych – od ścian do sufitu

Na rynku pojawia się coraz więcej niewielkich firm, które budują swoje marketingowe strategie i cele od podstaw. Próbują konkurować z rynkowymi gigantami w danej branży – i czasami nawet im się to udaje. Różnice między wielkimi korporacjami, a małymi, niezależnymi firmami, zauważalne są gołym okiem – i dotyczą także aranżacji powierzchni biurowych. Choć pod niektórymi względami wszystkie wnętrza biurowe muszą spełniać te same wymogi, ilość powierzchni wolnej do zagospodarowania znacząco wpływa na projektowanie biura. Dlatego tak ważny jest odpowiedni projekt biura w Katowicach. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, aby optycznie powiększyć małe biuro? Co zrobić, by w ogromnym biurowcu open space zapewnić namiastkę prywatności pracownikom?

Kolorystyka biura

Chociaż ogólna zasada mówi, że wnętrza biurowe powinny być uniwersalne i utrzymane w stonowanej gamie kolorystycznej, w przypadku dużych korporacji granice tej “uniwersalności” są bardzo elastyczne. Wszyscy chyba znają kolorystykę przeglądarki Google – siedziba ich firmy również przepełniona jest jaskrawymi dodatkami i meblami w podstawowych barwach. Ta ekstrawagancja w aranżacji biura nie razi jednak, gdyż pasuje do strategii marketingowej firmy. W końcu jest to przedsiębiorstwo ceniące sobie ciągły rozwój, zatrudniające młode, energiczne umysły, których usługi są również do takowych głównie kierowane – ale również do dostępnej przestrzeni. Kolorowy wystrój sprawdzi się więc tylko w projektach bardzo dużych biur w Katowicach.

W małych firmach, wykorzystanie mocnych barw jako bazę pod aranżację biura stanowiłoby designerski strzał w stopę. Należy na to uważać, podczas wyboru projektu biura w Katowicach. Jasne, stonowane odcienie (najlepiej bieli i szarości) w połączeniu z dużą ilością szkła i jasnych dodatków mogą optycznie powiększyć przestrzeń i sprawić, że klient będzie czuć się swobodnie, a nie jak w dusznej klatce.

Izolacja akustyczna

W małych biurach aranżacja wnętrza pod kątem izolacji akustycznej nie jest tak skomplikowana – wystarczy wstawić drzwi pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Projektowanie powierzchni biurowych typu open space jest już jednak pod tym kątem bardziej wymagająca. Wymusza przygotowanie projektu odpowiednio dostosowanego do takiego biura w Katowicach. By uniknąć pogłosu i echa, które potęgują szum i hałas przeszkadzający w pracy, należy zastosować akcesoria akustyczne. Stworzone są z materiałów wyłapujących i pochłaniających dźwięki. Dobrym rozwiązaniem w przypadku projektowania biura open space, będzie zastosowanie ścianek działowych oraz budek akustycznych. Można w nich prowadzić rozmowy telefoniczne i wideokonferencje, nie utrudniając współpracownikom wykonywania ich obowiązków. Warto zwrócić uwagę na te aspekty podczas przygotowywania projektu biura w Katowicach.

Projekt biura – meble biurowe

Zarówno w małych, jak i dużych  siedzibach w Katowicach, istotną rolę w projekcie biura odgrywają meble. Muszą być one funkcjonalne i ergonomiczne. Tak, by zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki pracy podwładnym i umożliwić im swobodną organizację pracy. Fotele biurowe muszą być wygodne i stworzone z trwałych materiałów, które jednak będą pasować do wystroju.

Projekty małych i dużych biur – Katowice

Firma Logan, działająca na terenie Katowic i innych miast, oferuje meble będące innowacyjnymi rozwiązaniami wnętrzarskimi. Dostosowują się do każdego projektu biura. W ich asortymencie można znaleźć meble łączące jakość wykonania z różnorakimi stylami designerskimi – od chłodnego minimalizmu, poprzez jaskrawy futuryzm, aż do ciemnej tradycyjnej elegancji. Logan to firma, dla której na płaszczyźnie aranżacji wnętrz biurowych nie istnieją rzeczy niemożliwe.