Logan
 

Aranżacja biura – czym należy się kierować?

Dlaczego aranżacja powierzchni biurowych to trudne zadanie?

Aranżacja biura to zadanie wymagające zdolności logistycznych, umiejętności przestrzennego myślenia i gospodarowania wolną przestrzenią. Także łączenia funkcjonalności, bezpieczeństwa i estetyki. Wnętrza biurowe muszą wyglądać harmonijnie i świeżo. Przestronnie i jasno oraz zaskakiwać unikatowymi szczegółami, które będą wyróżniać konkretne pomieszczenie od innych. Ważne jest także, by podczas projektowania biura uwzględnić wszystkie wymogi BHP prawa budowlanego – dotyczące chociażby atestów niepalności, odpowiedniej izolacji akustycznej itd.

Aranżacja biura – jak sprawić, by zachwycało estetyką?

Podczas projektowania biura warto wziąć pod uwagę, że musi być ono miejscem o uniwersalnej estetyce. Powinno stwarzać komfortowe warunki pracy wszystkim podwładnym, ale także wpisywać się w ponadczasowe kanony wnętrzarskie. Najlepsze wnętrza biurowe to te, których design jest minimalistyczny, ale jednak przemyślany pod każdym kątem. Wszystkie elementy znajdują się w nim nieprzypadkowo i spełniają konkretne funkcje.

Dodatkowo, wnętrza biurowe powinny być jednolite i współgrać z celami marketingowymi firmy. Jeśli firma jest znana z “luźnego” podejścia do pracowników, panuje w niej koleżeńska atmosfera, a oferowane produkty i usługi są kierowane do osób młodych, ciężka i tradycyjna aranżacja biura nie będzie spójna. By podkreślić unikatowy charakter przedsiębiorstwa, podczas aranżacji powierzchni biurowej powinno się rozważyć także dedykowane dodatkowe elementy wystroju – takie jak loga firmy.

aranżacja powierzchni biurowych, projektowanie biura wnętrza biurowe

Projektowanie wnętrz biurowych a zagospodarowanie przestrzeni

Tak jak podczas aranżowania każdego wnętrza, podczas projektowania biura należy wziąć pod uwagę, jak dużą przestrzenią do zagospodarowania dysponujemy. Jak podzielić ją w taki sposób, by spełniała funkcjonalne zadania i równocześnie nie sprawiała wrażenia ciasnoty. Dodatkowo musimy rozważyć kwestię poczucia intymności i prywatności. Warto zapewnić je pracownikom, by czuli się bardziej komfortowo w trakcie wykonywania swoich codziennych obowiązków. Można pomyśleć więc nad wykorzystaniem we wnętrzu biurowym ścianek działowych. Zarówno niskich, oddzielających poszczególne stanowiska pracy tylko częściowo lub wysokich, które tworzą osobną przestrzeń pracy dla podwładnego.

Wnętrza biurowe – funkcjonalność przede wszystkim

Podczas aranżacji przestrzeni biurowej, należy mieć na uwadze wygodę pracy. Koniecznym elementem wystroju każdego wnętrza biurowego są oczywiście meble – muszą one być dostosowane do designu pomieszczenia, ale także do strategii i dewizy marki. Nie możemy jednak przedkładać designu ponad komfort pracowników. Dlatego podczas aranżacji przestrzeni biurowej warto dokładnie przemyśleć zakup krzeseł i foteli biurowych.

Choć mogą one zaskakiwać ekstrawagancką formą, lepiej, by były wygodne – w końcu każdy z pracowników biurowych spędza siedząc na nich pełne 8 godzin. Pod uwagę można wziąć także fotele ergonomiczne, które stabilizują sylwetkę i zwiększają wygodę swobodnego siedzenia.