Logan
 

Wykończenie biura

Wykończenie biura bywa zarówno czasochłonnym, jak i skomplikowanym logistycznie przedsięwzięciem. Dodatkowo, bez odpowiedniego planu możemy pominąć istotne szczegóły i elementy aranżacyjne, których brak będzie w późniejszym czasie znacząco wpływać na wydajność firmy i pracowników. Chociaż tworzenie firmy od podstaw wiąże się z mnóstwem papierkowej roboty, potrzebnych dokumentów i spełniania różnych wymogów – także tych związanych z prawem budowlanym i wymogami BHP – nie wolno zapominać o wadze ostatecznego wykończenia biura, które stanie się przecież naszą siedzibą i miejscem spotkań z klientami.

wykończenie biura lublin

Odpowiednie rozplanowanie przestrzeni

Czy nasze biuro jest duże, czy małe, musimy liczyć się z tym, że ilość miejsca przeznaczonego do zagospodarowania jest ograniczona. Dla dobra firmy i naszych interesów, musi być ona maksymalnie wykorzystana i jak najbardziej efektywna – tak, by była optymalnym środowiskiem pracy dla wszystkich podwładnych, dawała możliwość relaksu w czasie przerwy od codziennych obowiązków, a także zapewniała choć śladowe ilości intymności i prywatności.

By wykończenie biura przyniosło spodziewane rezultaty, optymalizacja przestrzeni musi zostać rozpatrzona na kilku płaszczyznach – podział biura na mniejsze strefy, odpowiednie ustawienie mebli, zadbanie o odpowiednio dużą i funkcjonalną powierzchnię pracy dla każdego z podwładnych.

Jeśli planujemy wykończenie biura typu open space, możemy wziąć pod uwagę podział przestrzeni zawodowej za pomocą ścianek działowych – wolnostojących, na zasadzie parawanów odgradzających od siebie poszczególne stanowiska pracy albo tych stanowiących samodzielne, oddzielne ściany. Najnowszym i najpopularniejszym trendem są ostatnio szklane ścianki– zapewniają podział przestrzeni pod względem akustyki biura, jednak pozostawiają ją nienaruszoną, swobodną, po prostu większą. Podczas planowania wykończenia biura o mniejszej powierzchni warto rozważyć użycie niskich ścianek działowych – które wydzielają stanowiska pracy w ramach małych przestrzeni, takich jak łączone biurka lub stoły.

Istotny podczas wykańczania biura jest także aspekt ustawienia mebli. I nie mówimy tu o zaawansowanym feng shui, tylko podstawowych zasadach, do których zastosowanie się zwiększa komfort pracownika, a co za tym idzie – jego wydajność i wyniki pracy. Podczas aranżowania przestrzeni biurowej należy pamiętać o ustawieniu mebli w taki sposób, by zbytnie natężenie słoneczne nie utrudniało pracownikom wykonywania powierzonych im zadań (chociaż warto zastanowić się także nad zakupem kompleksowych systemów osłony okien – takich jak żaluzje, rolety lub plisy).

lublin wykończenie biura

Biurka i fotele biurowe należy także ustawić w takim miejscu, by każdemu pracownikowi zapewnić odpowiednie warunki termiczne do pracy – np. w lecie nie można narażać podwładnych na potencjalne zasłabnięcia z powodu braku klimatyzacji, świeżego powietrza i przewiewu.

Wykończenie biura Lublin – jakość Logan

Logan to firma oferująca kompleksowe rozwiązania w dziedzinie wykończenia biura. Meble Logan to połączenie wyjątkowej trwałości, nowoczesnych funkcjonalnych mechanizmów i ponadczasowej estetyki. Wyróżniają się także wyjątkowy komfortem użytkowania, który wpływa na zwiększenie kreatywności pracowników biurowych. Swoje usługi na płaszczyźnie aranżacji wnętrz biurowych oferuje w Lublinie i innych miastach Polski.