Logan
 

Istota wspólnej przestrzeni

Sitland

Potrzeba pomieszczeń wspólnych w przestrzeniach biurowych, może z pozoru być uznawana za zbędne urozmaicenie. Nic bardziej mylnego.
Jak się okazuje, to właśnie tego typu miejsca świetnie wpływają na rozwój kreatywności, dają wytchnienie strudzonemu pracą na najwyższych obrotach umysłowi, a do tego zaspokajają potrzebę kontaktu z ludźmi. Tutaj możemy wspierać interakcje między pracownikami i na chwilę pozbyć się formalności.

Aranżacja przestrzeni wspólnych powinna kłaść nacisk na możliwość budowania pozytywnych relacji. Świetnie sprawdzającym się w tej roli akcesoriami są z pewnością wygodne siedziska, sprzyjające wymianie zdań i myśli. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się nietypowe fotele, miękkie sofy i wszelkie nietuzinkowe formy puf. To tutaj możemy nabrać dystansu, a tym samym nowego spojrzenia na opracowywany projekt.

Fritz Hansen

Formę urozmaicenia mogą pełnić elementy prowokujące zarówno do relaksu, jak i ruchu. A kiedy tylko nadejdzie ochota, by porozmawiać przy stole w niekonwencjonalnym stylu, odpowiedzią na potrzeby mogą być  blaty w towarzystwie wysokich stołków, niskie stoliki urozmaicone pufami lub obszerne stoły, przy których możemy stać i rozmawiać w szerszym gronie.

Przestrzeń wspólna może być także traktowana jako miejsce do spotkań z klientem. To sala, w której luz i kreatywność biorą górę, co sprzyja lepszym efektom pracy. Kiedy nie chcemy dopuścić do rutyny, możemy zdecydować się na meble modułowe, w sam raz do dowolnego przearanżowywania w zależności od bieżących oczekiwań.

Flokk

Jak się okazuje dobrze zaprojektowana wspólna przestrzeń może stać się punktem napędzającym pracowników do działań,  chwili wytchnienia  i  zebrania  energii niezbędnej do owocnych działań.