Logan
 

Meble pracownicze

Podczas projektowania biura, nie możemy brać pod uwagę tylko swoich potrzeb i gustów. W końcu nie tylko będzie to także miejsce spotkań z klientami i potencjalnymi partnerami biznesowymi, ale również miejsce pracy dla kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu ludzi. Każdy z nich zasługuje na odpowiednie i komfortowe warunki do wykonywania swoich obowiązków. Zapewnienie ich jest zarówno obowiązkiem każdego szefa, jak i leży w jego interesie. Pracownik odznaczający się dobrym samopoczuciem, zrelaksowany i wypoczęty, jest wydajniejszy i przynosi firmie więcej korzyści. Na komfort pracy wpłynąć można na wiele sposobów – jednym z nich jest zakup odpowiednich mebli pracowniczych.

Fotele i krzesła biurowe jako meble pracownicze

Wbrew pozorom, pracownicy biurowi są narażeni na uszkodzenia mechaniczne i schorzenia spowodowane pracą tak samo, jak pracownicy fizyczni. Wpływa na to długość pracy – 8 godzin to przecież aż ⅓ doby – w jednej pozycji, zazwyczaj nieodpowiedniej. Zła postawa ciała podczas siedzenia przy biurku wpływa na rozwój deformacji kręgosłupa, które powoli stają się epidemią XXI wieku.

Fotele i krzesła to najważniejsze meble pracownicze. Spełniaja bardzo istotna funkcję – stabilizuja postawę ciała każdego pracownika biurowego i zapewniają komfort pracy. Dzięki temu, każdy z nich może w pełni skupić się na swoich obowiązkach, a także wykazać większą kreatywnością i energią.

Ważne, by meble pracownicze – także fotele – były dopasowane do wnętrza biurowego i designersko spójne z estetyką całej firmy. Czasami ciężko znaleźć złoty środek pomiędzy funkcjonalnością a wyglądem – warto jednak przemyśleć zakup wszystkich mebli pracowniczych pod względem stylu.

meble pracownicze

Funkcjonalne miejsca pracy dzięki meblom pracowniczym

Meble pracownicze muszą stwarzać jak najbardziej komfortowe warunki do pracy – zarówno pod względem wygody, jak i przestrzeni. Lepiej, by wykorzystywane biurka i szafki nie zajmowały dużo przestrzeni biurowej, ale były pojemne i pozwalały na takie zorganizowanie miejsca pracy, by blat biurka pozostawał pusty. Ten pozorny porządek pozwoli pracownikom lepiej skoncentrować się na swoich zadaniach.

Strefy komfortu  

Coraz więcej korporacji i dużych przedsiębiorców kupuje meble pracownicze, by stworzyć z nich strefy relaksu, gdzie pracownicy mogą w komfortowy sposób spędzać przerwy, jeść posiłki lub pić kawę. Zazwyczaj do tego celu wykorzystuje się duże pufy i niskie stoliki. Jednak niektóre firmy decydują się na tworzenie tematycznych stref komfortu. Wtedy zakup mebli pracowniczych staje się nieco bardziej skomplikowany, ponieważ muszą one być zgodne z ustaloną konwencją.

Prywatność i intymność

Pracodawcy powinni także zapewnić swoim podwładnym poczucie prywatności i intymności, chociaż w małym stopniu. Zwłaszcza w wielkich biurach typu open space. Specjalne meble pracownicze mogą ułatwić rozplanowanie tego aspektu aranżacji wnętrza biurowego. Renomowane firmy, takiej jak Logan, w asortymencie mebli pracowniczych oferują także budki akustyczne i ścianki działowe, które wpływają na znaczne ograniczenie hałasu w biurze i odpowiednią izolację akustyczną, a oprócz tego wydzielają prywatne przestrzenie.