Logan
 

Włoskie meble biurowe – fotele biurowe Sitland w drodze po zrównoważony design

Projektowanie foteli biurowych zmierza w innowacyjnym kierunku. Na równi z potrzebami pracowników biur ważna jest produkcja w zgodzie z naturalnym środowiskiem. Włoskie meble biurowe, stworzone z całkowicie recyklingowanych materiałów właśnie stają się faktem.

Duży udział w promowaniu ekologicznych rozwiązań branży meblarskiej ma marka Sitland.

Sitland – historia pasji do mebli, prosto z miasta wirtuozów renesansu

Historia marki Sitland zaczyna się w 1977 roku, w samym sercu Vicenzy. Firma od początku swojego istnienia silnie związała się z projektowaniem wytrzymałych i różnorodnych typów siedzisk. Jednym z pierwszych dużych zleceń była produkcja tapicerki do siedzeń i kabin sypialnych prężnie rozwijającej się w latach 70-tych kolei włoskiej.

Krzesło biurowe i fotel biurowy
Kolekcja krzeseł i foteli Milos.

5 lat po wejściu na rynek meblarski, Sitland pojawił się w salonach fryzjerskich. Włoska moda do dziś wywiera silny wpływ na światowe trendy. Z tego powodu krzesła, podpobnie jak projekty foteli musiały spełniać najwyższe standardy z możliwych pod względem designu i jakości. Niedługo po wejściu do nowej branży fotele Sitland eksportowano w najodleglejsze zakątki Europy.

Przełomem dla marki okazał się rok 1996, kiedy wraz z premierą kolekcji mebli biurowych Overture, Sitland wkroczył na ścieżkę technologicznego rozwoju.

Włoskie meble biurowe – Sitland, który znamy dziś

Era wzornictwa łączonego z ergonomią i estetyką pozwoliła firmie w pełni rozwinąć skrzydła. Natomiast dzięki fuzji z Mezzalira Investment Group w 2018 roku stoi obecnie w jednym rzędzie z takimi markami, jak Rotaliana, Rexite i Mascgani. Głównym założeniem grupy jest komponowanie asortymentu, który uzupełnia się wzajemnie. Krzesła, fotele biurowe, meble gabinetowe, fotele obrotowe, stoliki, stoły… pasują do siebie pod względem designu i funkcjonalności.

To podejście pozwala na wdrażanie zintegrowanych rozwiązań, które w pełni zaspokajają potrzeby projektowe klientów w sektorach: kontraktowym, biurowym i domowym.

Krzesło biurowe i meble gabinetowe
Fotel Milos Lounge sprawdzi się w strefie wypoczynkowej biura.

Fotele biurowe wkraczają na ścieżkę eco 

Dziś marka ponownie wybiera innowacyjność. W świecie, w którym codziennie produkujemy tony śmieci otwiera się na rozwiązania designu cyrkularnego. Produkcja zrównoważona ekologicznie to fotele biurowe, które są trwałe i przygotowane do maksymalnego recyclingu.

Redukcja emisji, eksploatacja źródeł energii odnawialnej, efektywne wykorzystanie materiałów wraz z poszanowaniem środowiska i pracowników. Te wartości mają ogromny wpływ na kształtowanie marki.

Krzesła do biurka - Sitland
Krzesła biurowe z rodziny Milos.

Pierwszym fotelem biurowym, zrealizowanym w nurcie eco jest Milos Lounge. Lista produktów Econa będzie stale aktualizowana. Znajdziesz na niej novum z zakresu mebli biurowych i nowe materiały oraz wskaźniki obiegu zamkniętego.

Fotel biurowy Milos Lounge – włoskie meble biurowe

Włoskie meble biurowe słyną z ponadczasowego designu. Jednak w kolekcji mebli Milos kryje się coś jeszcze. To Milos Lounge, który składa się w 65% z materiałów pochodzących z recyclingu. To nie wszystko! Ten fotel biurowy może być w 54% recyrkulowany, ponieważ posiada także części wymienne, które po zużyciu zastąpisz nowymi.

Siedzisko fotela wykonano z biopoliuretanu, zrobionego z odpadów rolno-spożywczych. Natomiast drewniane elementy pochodzą z lasów zarządzanych sadzonych w sposób zrównoważony. Tkanina i podłokietniki nakłada się bez użycia kleju i właśnie dlatego można je łatwo wymienić, nadając meblom drugie życie.

Krzesłoi fotel biurowy

Na czym polega cyrkularność włoskich mebli biurowych?

Marka Sitland opracowała obieg zamknięty produkcji Milos Lounge. Fotel biurowy, który możesz umieścić także w strefie wypoczynkowej, jest przeznaczony do ponownego użycia. Zaczynając od materiałów wielokrotnego użytku i na modelu produkcji kończąc.

Prostota obecna w warstwie estetycznej przekłada się na prostotę wykonania. Naturalny materiał, jakim jest drewno może zostać wykorzystany ponownie. Natomiast stal przetopiona i użyta do produkcji nowych części krzeseł, foteli, stolików oraz mebli gabinetowych. Tapicerka i biomateriał to innowacyjne podejście do tworzenia nowych produktów.

Sitland oraz innowacja w duchu tradycji – poznaj projektantów!

Firma od lat współpracuje z projektantami, którzy są rozpoznawalni na całym świecie. Designem włoskich mebli biurowych Sitland zajmują się:

Na Targach ORGATEC 2022 Sitland pokazał premierowe produkty, m.in. ścianki akustyczne stojące oraz linię nowych, ciekawych materiałów obiciowych.

Fotel biurowy Milos Lounge - Logan Meble Biurowe
Profilowany fotel z podłokietnikami oraz dopasowany stolik kawowy.

5 bestsellerowych modeli foteli biurowych, które są na wyciągnięcie ręki

Wszystkie wymienione poniżej fotele biurowe możesz zobaczyć na żywo w Showroomie Logan. Zgodnie z naszymi statystykami sprzedaży, najpopularniejsze modele foteli biurowych Sitland to (kolejność przypadkowa):

Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie gamy foteli biurowych, zaprojektowanych w nurcie eco.

Realizacje Logan i włoskie meble biurowe Sitland

Włoskie meble biurowe Sitland to producent, z którym współpracujemy często. Funkcjonalne fotele, komfortowe krzesła do sal konferencyjnych, odpowiednio wyprofilowane oparcia z dużą swobodą regulacji. To cechy foteli, które są doceniane przez nas i naszych klientów.

Fotele Sitland znalazły się między innymi w realizacji projektu dla firmy Danish Crown, 2N Everpol (gdzie zadbaliśmy o open space oraz salę konferencyjną, hol i pokój socjalny), a także w realizacji projektu dla siedziby AJP.

Włoskie meble biurowe marki Sitland są dostępne w Showroomie Logan w czterech lokalizacjach (Katowice, Kraków, Warszawa, Lublin). Zapraszamy!