Logan
 

Fotele do kawiarni – jak urządzić kawiarnię?

Pomimo obecności na rynku olbrzymich, znanych na całym świecie sieciowych kawiarni, większą popularnością cieszą się obecnie małe, klimatyczne kawiarenki. Podbijają serca kawoszy nie tylko unikatowymi smakami napojów, ale także ciekawą aranżacją wnętrza. Nic dziwnego – ciekawie urządzona, przytulna kawiarnia bardziej zapada w pamięć niż zagraniczne sieci kawiarniane, które upodabniają się po części do fast-foodów i utrzymują pozycję na rynku tylko dzięki szybkości obsługi.

Przepis na unikatowe wnętrze

Aranżacja kawiarni jest zadaniem o wiele ciekawszym i bardziej kreatywnym niż projektowanie biura. Nie musimy ograniczać się do chłodnej, minimalistycznej gamy kolorystycznej ani szukać złotych środków w dziedzinie wystroju wnętrza. Wręcz przeciwnie – im dziwniej, im bardziej ekstrawagancko, im bardziej po Twojemu, tym lepiej!

Klimatyczne miejsca zyskują swoich zwolenników, gdyż dają poczucie wyciszenia. Przytulna przestrzeń i smaczna kawa w dłoni – czy trzeba czegoś więcej? Mogą być miejscem pierwszych randek, gdyż zazwyczaj urządzone są tak, by stwarzać poczucie intymności i prywatności, umożliwiając swobodne rozmowy. Modne zrobiło się też tworzenie kawiarni tematycznych, nawiązujących zarówno nazwami w menu, jak i wystrojem wnętrza do konkretnego motywu.

fotele do kawiarni

Fotele do kawiarni – zabawa konwencją

Dużą popularnością cieszą się miejsca, które swoim wystrojem wnętrza nawiązują do stylu boho. Kontrastujące elementy, które wydają się do siebie na początku nie pasować; połączenie przesadnej kolorystyki z chłodnym minimalizmem; unikatowe, klimatyczne oświetlenie – np. małe świeczki tlące się na stolikach. Meble kawiarniane nie muszą być utrzymane w jednym stylu. Fotele do kawiarni moga być zarówno niskie, jak i wysokie; w formie puf, lub na fikuśnych nóżkach.

Wygoda i klimat

Najważniejszym elementem każdego wnętrza – nieważne, czy jest to biuro, sala konferencyjna, salon w domu jednorodzinnym czy czytelnia – jest wygoda. To ona musi być priorytetem, także w kawiarni – a nawet szczególnie, bo każdemu właścicielowi zależy, by klienci spędzili jak najwięcej czasu w jego lokalu, zamówili kolejne napoje lub jedzenie, a także polecili konkretne miejsce swoim znajomym i wrócili do niego.

Dlatego niezwykle istotny jest wybór odpowiednich foteli do kawiarni. Należy rozważyć zarówno materiał, z którego jest zrobiony (fotele do kawiarni będą wygodniejsze, jeśli wykonane zostaną z gąbki lub innego miękkiego materiału obitego tkaniną, a nie np. plastiku), jak i ich kształt oraz kolor. Coraz większą popularność zyskują fotele do kawiarni w kształcie puf. Nie są one jednak zbyt wygodne, jeśli trzymamy w dłoniach kubek parującej kawy. Warto więc rozważyć kupno różnych modeli foteli do kawiarni, by dać klientom mozliwość wyboru miejsca.

Fotele do kawiarni – nie ma ograniczeń!

Meble kawiarniane to nie tylko fotele do kawiarni – to także krzesła, stoły, sofy, stoliki. Urządzając swój lokal, warto wybrać meble oferowane przez renomowaną firmę, której produkty wyróżniają się wyjątkową trwałością oraz wysokimi standardami używanych materiałów i surowców, a także dokładnością wykonania. Zapraszamy do zapoznania się z produktami firmy Logan!