Logan
 

Lema Mobili – otwarcie NOWEGO Showroomu włoskich mebli domowych w Warszawie

To były dwa dni wypełnione spotkaniami, rozmowami i wspaniałą atmosferą. Na otwarciu warszawskiego Showroomu włoskiej marki mebli domowych Lema Mobili zjawili się architekci i dziennikarze. Gościliśmy także Massimo Maestroni (Commercial Director Export i Marketing Director Home Division marki Lema).

LEMA Mobili w Warszawie - Logan Home
Na otwarciu byli obecni przedstawiciele marki Lema – Massimo Maestroni oraz Valentina Radaelli oraz przedstawiciel agencji Dolce Vita Living Experience.

Historia marki Lema w pigułce

Kluczowe wartości firmy to rodzina, pasja oraz innowacyjność. Za dynamizacją rozwoju marki stoi rodzina Meroni, która od 3 pokoleń tworzy meble włoskie klasy premium. Jaki jest sekret międzynarodowego sukcesu Lemy? Odpowiedź jest prosta.

Silne fundamenty, takie jak: wzajemny szacunek, etyka produkcji i synergia wyznaczają kulturę pracy. Natomiast dzięki wieloletniemu doświadczeniu, Lema znakomicie odnajduje się w dobie energicznej transformacji rynku.

Już od lat 70-tych minionego tysiąclecia firma skupiała się na innowacyjnym modelu produkcji. To pierwsza włoska firma, która miała wpływ na cały cykl tworzenia mebli. Od nakreślenia projektu, poprzez wybór materiałów aż po prace w fabryce. Dziś w sercu Brianzy oraz mieście Giussano mieszczą się 2 fabryki mebli Lema, w których pracuje 250 osób. Fotele, sofy, stoliki kawowe, stoły, krzesła i łóżka są dystrybuowane w 65 krajach na całym świecie.

Co zobaczysz w warszawskim Showroomie marki Lema Mobili?

Dwupoziomowa przestrzeń przy ul. Radzymińskiej 257 jest w całości dedykowana meblom Lema. Wnętrze zaprojektowała włoska architekt Cecila Riva i warto podkreślić, że idea Showroomu Logan Home to prezentacja mebli w przestrzeni domowej. Z tego powodu wnętrza zawierają pomieszczenia typowe dla rodzinnego apartamentu: salon, sypialnię, przedpokój, jadalnię i część jadalnianą w pokoju dziennym oraz otwartą garderobę.

Showroom LEMA w Warszawie - Logan Home
Salon zaaranżowany w całości wyposażeniem marki Lema.

Showroom dzieli się na dwie części, zróżnicowane względem siebie pod kątem funkcjonalności i oświetlenia (lampy marki Rotaliana). Z prywatnego parkingu bezpośrednio wchodzimy do przestronnego salonu z otwartą częścią jadalnianą. Centrum pomieszczenia jest kanapa, która skupia wokół siebie odwiedzających na rozmowach przy kieliszku prosecco lub filiżance włoskiej kawy.

Showroom LEMA w Warszawie - Logan Home
Natura, paleta barw Ziemi i włoski design.

W części dziennej króluje naturalne światło. Jasne pomieszczenie jest najbardziej wysuniętą częścią Showroomu. Obszerne okna od podłogi do sufitu można przysłonić delikatnymi zasłonami w kolorze neutralnego beżu. Całość salonu prezentuje łagodne kolory ziemi, czyli beże, szarości, butelkową zieleń przełamaną czarnymi akcentami.

Szezlong EYDO i biblioteczka Booken - Logan Home
Szezlong EYDO i regał/biblioteka Booken.

W dalszej części mamy przedpokój z kultowymi projektami Lemy: szezlongiem EYDO i biblioteczką Booken, które były najchętniej fotografowanymi meblami podczas otwarcia Showroomu. Wyposażenie oświetla spiralna lampa, która otula ekspozycję ciepłym, miękkim światłem. Przedpokój bezpośrednio łączy się z sypialnią, otwartą na garderobę. Tuż za ścianą mieści się jadalnia, która pełni funkcję wzorcowni. To właśnie tam, przy stole udekorowanym płatkami złota, można zapoznać się z tkaninami, kolorami i materiałami wykończeniowymi włoskich mebli marki Lema.

Szezlong EYDO i biblioteczka Booken - Logan Home
Bartosz Wolski, architekt wnętrz.

Otwarcie Showroomu

Dni Otwarte, które zorganizowaliśmy w formie inauguracji Showroomu to 2 dni poświęcone w całości architektom wnętrz oraz dziennikarzom. Gości witała V-ce Prezes Zarządu Logan, Halina Suszko, a markę Lema zaprezentowała Italian Brand Director, Agnieszka Kędroń oraz architekt wnętrz, Bartosz Wolski.

Lema Mobili - Agbieszka Kędroń Italian Brand Director - Logan Home
Agnieszka Kędroń, Italian Brand Director (po prawej).

Showroom Lema mieści się przy ul. Radzymińskiej 257 w Warszawie. Oprócz mebli domowych, można również zobaczyć 2 piętra, które przeznaczyliśmy na prezentację mebli biurowych. Oba Showroomy są w tym samym budynku.

Sporym udogodnieniem dla gości jest prywatny parking przeznaczony w całości dla odwiedzających. Showroom można zobaczyć od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00.

Zapraszamy!