Logan
 

Używane meble biurowe – gdzie kupić i jak wybrać dobre wyposażenie do biura?

Używane meble biurowe to kolejny aspekt bycia eko! To także racjonalne zagospodarowanie budżetu oraz szansa na zdobycie nietypowych egzemplarzy stołów, krzeseł czy foteli biurowych. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto regularnie sprawdzać nasza zakładkę: outlet.

Dlaczego warto korzystać z outletów i wyprzedaży?

Kupowanie używanych mebli biurowych jest korzystne z wielu powodów. Jednym z ważniejszych jest dbanie o ekologię, której poświęca się coraz więcej uwagi. Warto podkreślić, że odpowiedzialne fabryki już są zaprojektowane tak, by redukować negatywne oddziaływanie na środowisko.

Używane Meble Biurowe - Logan Wsparcie Projektowe
Fotel Woodi | Lada recepcyjna Linea

Recykling plastiku, produkcja w obiegu zamkniętym czy maksymalne wykorzystanie wszystkich surowców – to kilka zabiegów, które w znaczny stopniu przyczyniają się do dbałości o środowisko.

Jeśli chodzi o małe firmy, lista powodów do zakupu używanych mebli biurowych stale się wydłuża. Należą do nich m.in:

oszczędność kosztów – używane meble biurowe są zazwyczaj tańsze niż nowe meble. Niższa cena pozwoli nabyć modele, które z różnych przyczyn nie mieszczą się w obecnym budżecie firmy;
dobra jakość – w przeciwieństwie do innych używanych przedmiotów, meble biurowe są zwykle zaprojektowane tak, aby były niezwykle trwałe. To oznacza, że nawet używane wyposażenie… posłuży przez długi czas;

(wspomniana) ekologia – kupując używane meble, pomagasz w redukcji odpadów, co niewątpliwie jest korzystne dla środowiska;

Warto pamiętać, że przy zakupie mebli biurowych używanych należy upewnić się, że spełnią swoją funkcję i będą odpowiednie dla Twojego biura. Zamawianie mebli, z których nikt nie będzie korzystać nie wpłynie dobrze na ergonomiczne zagospodarowanie Twojej przestrzeni biurowej.

Kto kupuje używane meble biurowe?

Dobry zwyczaj kupowania używanych mebli jest obecny nie tylko wśród małych firm. Należy podkreślić, że używane meble biurowe wysokiej jakości często trafiają do prywatnych domów. Na przełomie ostatnich lat kącik do home office ewoluował z miejsca przy stole jadalnianym do poziomu mini-gabinetu. To bardzo popularne zjawisko w latach post-pandemicznych.

Używane Meble Biurowe - Logan Wsparcie Projektowe
Fotel Cindy

Instytucje publiczne decydują się na zakup np. mebli powystawowych. W Showroomach sofy, fotele biurowe, krzesła pracownicze czy stoły i stoliki kawowe są w bardzo dobrym stanie. Nierzadko bliskim stanu produktów, które wychodzą prosto z fabryki producenta. W ramach oszczędności budżetowych instytucje tego typu chętnie zamawiają używane meble biurowe.

Prywatne firmy remontowe, które urządzają biura “pod klucz”. Znajomość rynku oznacza konkurencyjne ceny, nie tylko jeśli chodzi o całkowicie nowe wyposażenie. Pojedyńcze sztuki lub ten sam model krzesła w różnej konfiguracji perfekcyjnie wypełni eklektyczną i energetyczną przestrzeń małego biura.

Używane Meble Biurowe - Logan Wsparcie Projektowe
Panel Easigrass | Soft Seating October

Czy wiesz, że… używane meble biurowe z Showroomów trafiają również do ogólnych sklepów z używanymi meblami? Ich designem zajmują się profesjonaliści, którzy pojedyńcze sztuki wyposażenia potrafią odmienić nie do poznania. Zupełnie nowe wizualnie krzesła, fotele wypoczynkowe, stoły, biurka stają się wówczas idealnym wyposażeniem artystycznych gabinetów, biur małych galerii sztuki czy zacisza domowego.

A… jakie meble używane cieszą się największą popularnością?

Pożądane używane modele, jak i typy popularnych mebli prosto z fabryki pokrywają się. Są to najczęściej duże stoły konferencyjne, regały na dokumenty, biurka czy fotele obrotowe. Jeśli mielibyśmy wskazać jeden produkt, który cieszy się dużym zainteresowaniem, byłyby to biurka elektryczne.

Używane Meble Biurowe - Logan Wsparcie Projektowe
Hoker Tauko | Krzesła Mamu

Z ciekawych modeli możemy wymienić np. biurko deskwise, które przyciąga klientów swoim uniwersalnym zastosowaniem. Również biurko elektryczne Galleria jest częstym obiektem pytań. To konkretne biurko posiada 4 blaty, których położenie może być dowolnie modyfikowane. To idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm, w których nie wszyscy pracownicy są równocześnie w biurze.

Meble Biurowe - Biurko elektryczne - Logan Wsparcie Projektowe
Biurko elektryczne Galleria (niedostępne w Outlecie).

Showroom Logan – idealne miejsce na zakup mebli biurowych i nie tylko

Każdy z Showroomów Logan (mamy 4 oddziały, w: Krakowie, Katowicach, Lublinie i Warszawie) ma swój własny outlet. Składa się z mebli powystawowych, które nasi klienci mogli oglądać na żywo.

Stawiamy na wysoką jakość. W związku z tym meble włoskie, skandynawskie, niemieckie i polskie pozostają w niemal nienaruszonym stanie. Dodatkowo, cały asortyment możecie zobaczyć w zakładce OUTLET na naszej stronie internetowej. Znajdują się tam krzesła biurowe, fotele obrotowe, stoły konferencyjne i biurka gabinetowe oraz inne wyposażenie niezbędne do funkcjonowania ergonomicznego biura.

Podsumowanie

Sezon na dobre meble biurowe nigdy się nie kończy. Ta gałąź przemysłu stale rośnie, rozwija się i zaskakuje. Europejskie wyposażenie biurowe cieszy się niesłabnącą popularnością na świecie, a Polska po kilku latach zmagań wybiła się na drugą pozycję głównego eksportera mebli na świecie.

Warto zwrócić uwagę na fabryki, które produkują w zgodzie z poszanowaniem środowiska. Są to producenci włoscy (np. Sitland), jak i skandynawscy i polscy. Firmy, które decydują się na ekologię są w stałym rozwoju, a co za tym idzie dbają o jakość swoich produktów oraz ich innowacyjność.