Logan
 

Modne biuro 2023 – co mówią trendy 2023 roku?

Niektóre trendy ubiegłego roku z pewnością doczekają się kontynuacji. Znacząca transformacja przestrzeni biurowych nie zwalnia tempa. Z tego powodu wszystko, co sprawdziło się w poprzednich latach będzie obecne w nowych projektach biur. Jakie elementy wykorzystuje modne biuro 2023? Czym mogą zaskoczyć nas projektanci?

Trendy wnętrza i modne biuro 2023, czyli wyjście naprzeciw ekologii

Producenci mebli biurowych coraz mocniej zwracają się w stronę zrównoważonej produkcji. Nie jest to jedynie chwyt marketingowy i sięganie po materiały z recyklingu. To wdrożenie całych procesów, które maksymalizują ponowne użycie produktów.

Wymienne części wypierają jednoczęściowe stelaże. Uszkodzone krzesła producenta można niemal w 100% wykorzystać w produkcji nowego wyposażenia biura. Ponadto obieg zamknięty zmniejsza emisję CO2.

Meble biurowe, które pochodzą ze zrównoważonej produkcji są mocnym trendem 2023 roku. Bardzo prawdopodobne, że w niedalekiej przyszłości tylko takie meble będą domeną nowoczesnego biura w kategorii premium. Modele krzeseł biurowych, które już spełniają wymogi ekologicznej produkcji to m.in:

Milos Lounge

Modne Biuro 2023 - Logan - Wsparcie Projektowe
Lista produktów Econa stale się powiększa.

HÅG Capisco

Modne Biuro 2023 - Logan - Wsparcie Projektowe
Wielofunkcyjne krzesło, zaprojektowane w duchu eco.

Mechanizmy schowane wewnątrz krzeseł biurowych – trendy 2023

Do tej pory popularnością cieszyły się krzesła biurowe z dużym zakresem samodzielnej regulacji. Dopasowanie siedziska, oparcia, wysokości, podłokietników do konkretnego typu sylwetki przekładają się na komfort pracy.

Modne biuro 2023 wykorzystuje inne spojrzenie na ten aspekt. Ze względu na pracę hybrydową, w biurze przebywają pracownicy którzy cenią elastyczność. Również tę w wyborze miejsca pracy w siedzibie firmy. Biurka przypisane do danej osoby ustąpią miejsca przestrzeniom kreatywnym czy budkom akustycznym, a biurka pozostaną do dyspozycji wielu pracowników.

Ten trend zaowocował nowym spojrzeniem na mechanizmy regulujące i dopasowujące krzesła do sylwetki. Trendy 2023 ukrywają mechanizmy wewnątrz, dzięki temu są niemalże niewidoczne. To duża kontra w stosunku do foteli biurowych, które każdą dźwignię miały dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Na uwagę zasługuje tutaj krzesło biurowe Skate, firmy Sitland. Zapewnia prawidłowe podparcie odcinka lędźwiowego, pozwalając zrelaksować się mięśniom dolnej części pleców. Równocześnie wymusza prawidłową postawę podczas siedzenia, niezależnie od typu sylwetki. Bez regulowania go przed użyciem. To sprawia, że mogą z niego korzystać wszyscy pracownicy, oszczędzając swój czas.

Modne Biuro 2023 - Logan - Wsparcie Projektowe
Fotel Skate.

Meble biurowe, które łączą ludzi

Modne biuro 2023 to biuro z dużą i komfortową strefą wypoczynkową oraz konferencyjną. Ze względu na wykonywanie części obowiązków w zaciszu domowym, przestrzeń biurowa skupi się na pracy zespołowej.

Ten cel najłatwiej osiągnąć, wprowadzając do przestrzeni stół o szerokim blacie. Można również wydzielić miejsce na salkę konferencyjną.

Trendy wnętrzarskie 2023, czyli palety barw i kolory roku

Kolory roku 2023 tryskają energią. Wielu producentów farb, jak i sam Instytut Pantone, postawili na barwy oscylujące wokół czerwieni i pomarańczy. Wśród wiodących propozycji mamy zatem kolory:

Viva Magenta, Instytut Pantone;
Rosy Moment, Tikkurila;
Terra Rosa, Dunn-Edwards.

Modne Biuro 2023 - Logan - Wsparcie Projektowe
Kolor roku Instytutu Pantone, Viva Magenta.

W kontraście pozostają marki Behr oraz Dulux, które na kolory roku typują neutralne beże. Odpowiednio:

Blank Canvas, Behr;
Cudowny Beż, Dulux.

Trendy 2023 - Logan - Wsparcie Projektowe
Bogata paleta beży nadal pozostaje modna.

Warto podkreślić, że oba bieguny kolorystyczne fantastycznie się ze sobą zgrywają. Modne biuro 2023 może z powodzeniem korzystać i łączyć oba kierunki.

A co… z home office? Modne biuro 2023 w zaciszu domowym

Projektanci wskazują na wzrost zainteresowania opracowaniem biur domowych. Nic w tym dziwnego. Jeszcze w 2020 roku sytuacja wyglądała na przejściową, natomiast stanowiska HO były prowizorycznie aranżowane na… stole w jadalni.

Dziś coraz częściej zamawiane są profesjonalne projekty gabinetów, biur i kącików do pracy z domu. Również w tym wypadku niezbędne są fotele i krzesła biurowe z komfortowym wypełnieniem, odpowiednim profilowaniem oraz ciekawym designie.

Popularnością cieszą się biurka z elektrycznym podnośnikiem. Poza wyposażeniem biurowym wzrost zainteresowania odnotowuje prawidłowe oświetlenie blatów do pracy w domowym zaciszu.

Home Office 2023 - Logan - Wsparcie Projektowe
Home Office nabiera równowagi.

Modne biuro 2023 ma zatem dwa oblicza. Jednym z nich jest przytulny, domowy kąt. Drugim przestrzeń profesjonalnie dostosowana do potrzeb pracownika, która otwiera nowe możliwości pracy zespołowej.