Logan
 

Projektowanie biura – podążać za modą?

Aranżacja biura – czy to Kraków, czy inne duże miasto – jest wyzwaniem z dziedziny projektowania wnętrz, które często powierza się profesjonalistom. I nie chodzi tu tylko o projektantów, ale także firmy oferujące produkty i akcesoria biurowe – w tym meble. Podczas projektowania biura należy wziąć pod uwagę tak wiele aspektów, że bez odpowiedniego planu lub doświadczenia w dziedzinie aranżacji wnętrz możemy nie podołać temu ciężkiemu zadaniu. Przyjrzyjmy się więc najważniejszym kwestiom – jak sprawić, by nasze biuro było równocześnie funkcjonalne, estetyczne, komfortowe i wydajne?

Dlaczego odpowiednia aranżacja biura jest tak istotna?

Biuro jest miejscem pracy dla wielu osób – często staje się ich drugim domem, biorąc pod uwagę ilość spędzanych w nim godzin. To, jak istotna jest odpowiednia aranżacja powierzchni biurowych podkreśla fakt, że konkretne jej aspekty są regulowane przez prawo budowlane i inne wymogi dotyczące miejsc pracy. Oprócz tego, że podczas projektowania biura powinniśmy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo przebywających w nim pracowników (zadbać o odpowiednie oznaczenie dróg ewakuacyjnych, dobranie niepalnych materiałów, kupno systemów przeciwpożarowych, przeciwdymnych, monitoringu i udogodnień dla niepełnosprawnych), to rozważyć także wszystkie rozwiązania mające na celu maksymalizację ich komfortu.

Wymogi dotyczące stanowiska pracy dotyczą także poziomu hałasu – który w zbyt dużym natężeniu sprawia, że wśród pracowników panuje nerwowość i nieprzyjemna atmosfera, co odbija się na wspólnej pracy – oraz izolacji termicznej. Spełnienie wszystkich przepisów podczas aranżacji przestrzeni biurowych gwarantuje zapewnienie optymalnych warunków do rozwoju zawodowego.

Projektowanie biur kraków, aranżacja biura kraków, aranżacja powierzchni biurowych kraków, projektowanie biura kraków, projektowanie wnętrz biurowych kraków, wnętrza biurowe kraków

Aranżacja biura Kraków – nowoczesne trendy czy tradycja?

Chociaż podczas projektowania biura wiele osób kieruje się nowoczesnymi trendami, warto pamiętać, że muszą one współgrać z charakterem firmy i branży, w której działa ona na rynku. Nie warto sugerować się wnętrzarską chwilową modą, jesli nie jestesmy osobami, które luibią ciągle zmiany i modernizowanie wnętrz – designerskie trendy szybko się przecież zmieniają, a proces aranżacji powierzchni biurowych trzeba rozpocząć na nowo.

Jeśli więc chcemy, by nasza aranżacja biura była długotrwałą inwestycją, warto więc postawić na uniwersalny wystrój wnętrza – chłodna gama kolorystyczna wraz z minimalistycznymi bryłami mebli biurowych będzie tworzyć harmonijne i relaksujące połączenie.

Dlaczego wybór odpowiednich mebli biurowych jest taki ważny?

Meble biurowe muszą być dopasowane do potrzeb pracodawcy, jego podwładnych, potencjalnych klientów i partnerów biznesowych, a także odznaczać się wyjątkową trwałością i funkcjonalnością. Powinny one dopełniać projekt wnętrz biurowych poprzez niecodzienną formę i atestowany (by zachował dłużej swoją jakość) materiał, a także poprawiał komfort użytkowników poprzez walory ergonomiczne i zastosowane funkcjonalne rozwiązania.

Logan to profesjonalna firma oferująca meble najwyższej jakości, zarówno w Krakowie, jak i innych polskich miastach. W swoim asortymencie posiadają zarówno meble biurowe, jak i konferencyjne i kawiarniane. Dzięki swojemu doświadczeniu w projektowaniu funkcjonalnych mebli i wnętrz, każdą aranżację powierzchni biurowych zamienią w kreatywny i zindywidualizowany proces.