Logan
 

Złote zasady aranżacji biura

Warszawa to miejsce, gdzie swoje siedziby otwierają największe polskie i zagraniczne firmy. Z tego powodu konkurencyjność rynku osiąga tam krańcowe wartości. Pomimo dużych trudności z wybiciem się w konkretnych branżach, pojawia się coraz więcej nowych przedsiębiorstw, które próbują znaleźć rynkową niszę, pozwalającą na zbudowanie trwałych fundamentów biznesowych. Chociaż już samo rozkręcenie własnego biznesu jest skomplikowane na płaszczyźnie prawnej, pozostaje jeszcze aranżacja wnętrza siedziby. Projektowanie wnętrz biurowych nie należy do najłatwiejszych zadań. Dlatego warto kierować się kilkoma prostymi zasadami, aby projekt biura w Warszawie wyróżniał się wśród konkurencji.

Aranżacja biura – dlaczego musimy skupiać się na wyglądzie firmy?

Jeśli planujemy zaaranżować lub modernizować nasze wnętrza biurowe, warto najpierw przemyśleć płaszczyzny, na których planujemy uzyskać największe korzyści. Czy naszym najważniejszym celem jest uzyskanie zaskakującego designu? Czy najbardziej zależy nam na zwiększeniu wydajności pracownika i realnych dochodów firmy poprzez zapewnienie mu optymalnych i komfortowych warunków pracy? A może chcemy sprawić, by wnętrze było swoistą wizytówką i charakteryzowało się w Warszawie wyjątkowym projektem?

Bazą i fundamentem naszego projektu aranżacji przestrzeni biurowych powinny być wymogi budowlane oraz BHP. Ponieważ siedziba naszego przedsiębiorstwa stanowić będzie miejsce pracy dla kilku, kilkunastu bądź kilkudziesięciu ludzi, musimy postarać się o ich zdrowie oraz wyeliminowanie wszelkich potencjalnych zagrożeń życia. Z tego powodu, zanim przystąpimy do wyboru podłóg i koloru ścian i opracowania wizualnego projektu naszego biura w Warszawie, powinniśmy rozpocząć od zakupu systemów alarmowych – zarówno oddymiania, jak i przeciwpożarowych – oraz zapewnienia i odpowiedniego oznakowania dróg ewakuacyjnych.

Aranżacja biura warszawa, aranżacja powierzchni biurowych warszawa, projektowanie biura warszawa, projektowanie wnętrz biurowych warszawa, wnętrza biurowe warszawa
Budka Wall

Projekt biura w Warszawie – złota zasada

Przygotowanie projektu wnętrz biura w Warszawie powinno bazować na zasadzie konsekwencji i jednolitości. Oznacza to, że każde pomieszczenie powinno być zaprojektowane w jednym stylu, bez łączenia w sobie różnorakich designów. Najlepszym rozwiązaniem jest utrzymanie wnętrz w minimalistycznym, uniwersalnym klimacie, który będzie komfortowy – lub chociaż neutralny – dla wszystkich podwładnych i klientów. Wystrój powinien być taki, by stwarzać optymalne warunki pracy dla każdego typu pracownika, a równocześnie wzbudzać w nim poczucie przynależności.

W projekcie biura w Warszawie można uwzględnić także dedykowane ozdoby lub akcesoria – takie jak naścienne loga firmy w recepcji. Nie warto jednak z nimi przesadzać, gdyż może to tworzyć pompatyczną atmosferę w miejscu pracy.

Firmy zajmujące się projektowaniem wnętrz biurowych

Opracowywanie projektów biur w Warszawie nie jest zadaniem łatwym. Ostateczne wykończenie wnętrza jest wypadkową wielu wyborów podejmowanych w procesie aranżacji pomieszczeń biurowych. Aby nasza optymalizacja wystroju wnętrza była jak najbardziej efektowna i efektywna, warto skupić się na zakupie mebli i akcesoriów biurowych w odpowiednich sklepach.

Odpowiednich, czyli takich, które oferują wyjątkowo szeroki wachlarz produktów, z których wszystkie wyróżniają się jakością i dbałością o szczegóły. Sklepy, takie jak Logan opierają projekty swoich produktów przeznaczonych do biur w Warszawie na sprawdzonych rozwiązaniach i ciągle modernizują je w taki sposób, by jak najlepiej spełniały one wymagania Klientów. Co więcej, znaleźć tam można także najlepszych ekspertów, którzy chętnie pomogą w doborze jak najlepszego wyposażenia dla swojego biura.